Skip to content

Wodna waga

Sierpień 25, 2011

Kto chciałby w mniej konwencjonalny sposób zważyć produkty do 0,5 kg (cięższe przedmioty ulegną zatopieniu razem z wagą ) może skorzystać z pływającej wagi.

Zasada tej  wagi opiera się na prawie Archimedesa: Na ciało zanurzone w płynie (cieczy, gazie lub plazmie) działa pionowa, skierowana ku górze siła wyporu. Wartość siły jest równa ciężarowi wypartego płynu. Siła ta jest wypadkową wszystkich sił parcia płynu na ciało.

 

 

 

 

Źródło: CraziestGadgets

Reklamy

Wiadomość w butelce

Sierpień 18, 2011

Z serii rzeczy ładne, które warto zrobić samemu o ile wie się jak… Zapewne wymaga nie małej precyzji, ale jaki jest efekt! Pomysł na świetną dekoracja… a wystarczy mieć butelkę, kolorowy piasek i patyczek. Domyślam się, że biada temu, kto chcący lub nie chcący wstrząśnie taką butelką  (;

A tutaj jeszcze jeden gdyby ktoś chciał się dokładnie przyjrzeć i zrobić taki sam   (;

A oto moja próba. Wykorzystałam piasek, mąkę (nie miałam farby żeby uzyskać kolorowy piasek), cienki długi makaron (zamiast wykałaczki lub długiego patyczka).


Potem wystarczy wsypywać piasek i mąkę, zrobić rowki, żeby odpowiednio się mieszały…
Trochę dłubania i efekt może nie taki jak na filmikach, ale co bardziej spostrzegawczy mogą zauważyć mordkę kota i drzewko (:   Dekoracja na pewno z tych bardziej intrygujących, można położyć na szafce albo biurku. Najlepiej prezentuje się w ładnej butelce.
Sztuka ze śmieci

Sierpień 17, 2011

Sayaka Kajita Ganz artystka niebanalna. Zużyte przedmioty wykorzystała do stworzenia oryginalnych rzeźb.

Ciekawy jest powód dla którego stworzyła swoje prace. Jak była dzieckiem w pamięć zapadło jej  japońskie wierzenie mówiące, że wyrzucone a niezużyte przedmioty płaczą.

Jej rzeźby niosą filozofię:  nie musimy idealnie pasować do innych ludzi, których kochamy. Oddają to jej dynamiczne, kształtne prace.

„…Nawet jeśli widzisz ubytki, małe dziury, jeśli oddalisz się i spojrzysz na całość z odległości, dostrzeżesz piękno i harmonię.”

Jej filozofia jest dla mnie tak samo przekonująca, jak jej prace…

Zdjęcia pochodzą ze strony artystki: http://www.sayakaganz.com/Home.html

16 reklam z wyobraźnią

Lipiec 19, 2011

Zapraszam do obejrzenia kolejnej części niebanalnych reklam- wyszperane w internecie. Na poprawę humoru.  Która podoba się Wam najbardziej?

A tutaj przykład z pozoru skromnej graficznie reklama ale za to jaka jest wymowna. Często mniej znaczy więcej…

15 zaskakujących reklam

Lipiec 18, 2011

Przedstawiam 15 niebanalnych reklam a zarówno świetnych grafik! Bo dobra reklama to przede wszystkim p o m y s ł !
15 kreatywnych wizytówek

Lipiec 16, 2011

Inspiracje…

Wyszperane, wyszukane w internecie… najoryginalniejsze, zabawne i zaskakujące wizytówki. Przykłady, które mogą zainspirować do stworzenia swojej  nie przeciętnej wizytówki.  Korzystacie z wizytówek?

Wizytówka pojawiła się w XV w. w Chinach, gdzie wynaleziono papier.  Pod koniec wieku XIX zaczęły cieszyć się popularnością wizytówki reklamowe. Dzisiaj wizytówkę posiada prawie każdy kto chce w łatwy, szybki i elegancki sposób przekazać swoje dane innej osobie.

Wizytówka wizytówce nie równa… Czym oryginalniejsza tym ma często większe szanse na przedłużenie swojego żywota, zareklamowanie posiadacza i jego usług. Dobrze zaprojektowana może być równie skuteczna jak ulotka!